Blogbloger.oznamuje.cz

RegioJet plánuje se svými vlaky vstup na třetí trh

Publikováno 25.04.2017 v 13:00 v kategorii Volný čas, přečteno: 47x

Od jízdního řádu platného pro rok 2018 připravuje spuštění vlaků na trase Praha – Brno – Vídeň a zpět – a to 4x denně v každém směru s plným servisem RegioJet.

Největší středoevropský soukromý a vlakový a autobusový dopravce na nedotovaných dálkových linkách, společnost RegioJet, připravuje od prosince 2017 vstup se svými dálkovými vlaky na další středoevropský trh – do Rakouska. To by se společně s Českou republikou a Slovenskem mělo v budoucnu stát další „domovskou“ zemí, kde bude RegioJet dál své aktivity rozvíjet. V rámci jízdního řádu platného pro rok 2018 plánuje RegioJet nabídnout kompletní rozsah svých služeb – včetně nápojů, internetu a dalších položek zdarma – až 4 krát denně v každém směru na trase Praha – Brno – Břeclav – Vídeň a zpět – a to za nejlepší ceny na trhu.

Partnerem pro rozvoj dalších dopravních služeb na rakouské straně bude významný rakouský dopravce GKB (Graz-Köflacher Bahn und Busbetrieb GmbH)se sídlem v Grazu – zabývající se aktivitami jak v pravidelné osobní tak i nákladní železniční dopravě, stejně jako v oblasti autobusové dopravy. Zároveň do budoucna RegioJet plánuje další rozvoj svých dopravních služeb také na rakouském trhu. RegioJet je aktuálně například největším partnerem vídeňského letiště v oblasti přímé autobusové dopravy do a z České republiky a na Slovensko. Již nyní provozuje RegioJet více než 10 krát denně pravidelné autobusové spojení mezi Prahou, Brnem a Vídní v každém směru. Každou hodinu pak jeho autobusy jezdí mezi Bratislavou – letištěm Schwechat a centrem Vídně. Vlaky RegioJet přepravily v roce 2016 v České republice celkem 3,72 miliónu cestujících. Společně s cestujícími na trasách na Slovensku to bylo celkem 7,42 milionů cestujících v roce 2016 v České republice a na Slovensku. Společně s autobusy RegioJet to pak bylo celkem 15,86 milionů cestujících, kteří cestovali v roce 2016 některým ze spojů v rámci žluté sítě spojení RegioJet.


RegioJet

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?