Blogbloger.oznamuje.cz

Mobilní internet má již téměř 3 miliony uživatelů

Publikováno 30.10.2014 v 06:00 v kategorii Internet, přečteno: 212x

Již téměř 3 miliony uživatelů, tedy o necelou pětinu více než v srpnu, navštěvuje webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor prostřednictvím mobilních zařízení.

Návštěvnost z klasických PC


V září navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor více než 6,6 milionu českých a 2 miliony zahraničních uživatelů. Na těchto webech bylo provedeno 7,5 miliardy zobrazení stránek, přičemž největší nárůst zobrazení zaznamenaly kategorie IT Servery, mobilní a digitální technologie (14 %), Komunikační služby (12 %) a Ekonomika, finance, právo (11 %). Celkem bylo provedeno na zapojených webech téměř 1,2 miliardy návštěv; délka jedné návštěvy dosahovala téměř 8 minut. Denně strávili uživatelé na těchto webových stránkách více než hodinu a půl. Zájem o webové stránky výrazně rostl v pracovní dny. V září navštívilo měřené weby v pracovní dny v průměru o milion uživatelů více než o víkendech (3,6 milionu). Ovšem v kategoriích spojených s trávením volného času například Komunitní a teens servery, Zábava a hry či Cestování, byl rozdíl mnohem nižší.


Návštěvnost streamovaného obsahu


Počet českých uživatelů navštěvujících multimediální obsah dosáhl v září téměř 3,5 milionu. Na webových stránkách nabízejících jak televizní pořady, tak amatérská videa bylo zaznamenáno více než 114 milionů zahájených přehrání. Mezi uživateli sledujícími streamovaný obsah mírně převažovali muži a nejpočetnější skupinu (více než pětinu) tvořili uživatelé ve věku 35–44 let.


Internet

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?