Blogbloger.oznamuje.cz

Diplomaté opět věnovali dary českým charitám

Publikováno 25.05.2013 v 00:01 v kategorii Charita, přečteno: 259x

Ve čtvrtek 23. května se na Velvyslanectví Spolkové republiky Německo setkali členové mezinárodní diplomatické komunity se zástupci 16 českých neziskových organizací. Na komorním předávacím aktu se mezi ně rozdělí výnos ze svého Vánočního festivalu, který se každoročně koná pod záštitou první dámy. Díky osobnímu nasazení diplomatů z více než čtyřiceti velvyslanectví a diplomatických misí činí letos tato částka 2.921.640,- Kč.

„Získávání finančních prostředků pro podporu českých charitativních organizací je našim způsobem, jak poděkovat této krásné zemi a jejím lidem,“ uvádí paní Gražina Taurantiené, prezidentka Asociace partnerů diplomatického sboru. „Přípravy na Vánoční festival nám zaberou více než půl roku. Když ale přijde den, kdy rozdělujeme výnosy a vidíme, kolika lidem můžeme pomoci, hluboké uspokojení a radost bohatě vyváží všechen stres, který je s tím spojený,“ dodává paní Taurantiené.

Asociace partnerů diplomatického sboru (Diplomatic Spouses Association – DSA) byla založena v roce 1997 jako nezisková organizace s cílem umožnit svým členům posílit vztahy s kulturním dědictvím hostitelské země, podělit se o kulturní dědictví země vlastní, společně sdílet informace, zájmy a nápady.

Asociace klade silný důraz na charitativní činnost. Mezinárodní vánoční festival, dříve pořádaný pod názvem Bazar, představuje nejvýznamnější událost roku. Každoročně ho dobrovolnicky pořádají manželé velvyslanců a zástupců diplomatických misí v Praze. Nezastupitelná je také pomoc dobrovolníků a donátorů z řad Čechů i mezinárodní komunity. Prodejem zboží z celého světa získává asociace finanční prostředky na podporu českých humanitárních organizací. Patronát nad touto akcí pravidelně přebírá první dáma. Svými výnosy v řádech milionů korun se tak DSA řadí k předním mecenášům. Asociace podporované projekty pečlivě vybírá a kontroluje použití věnovaných peněz. Podrobný přehled svých dobročinných aktivit nabízí asociace na svých webových stránkách: www.dsaprague.org.
charita

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?