Blogbloger.oznamuje.cz

Charita v roce 2013 pomáhala doma i v zahraničí.

Publikováno 21.12.2013 v 00:00 v kategorii Charita, přečteno: 282x

Charita České republiky věnovala u nás v končícím roce 2013 nejvíce úsilí pomoci při záplavách. V zahraničí se pracovníci této pomáhající organizace zaměřili na oblast Filipín postiženou v listopad tajfunem a boji ohroženou Sýrii.

Od Charity ČR získalo příspěvek na překonání následků letošních povodní kolem 900 domácností. Dalších 400 rodin finanční podporu ještě obdrží. Podle tiskového mluvčího Jana Oulíka se při likvidaci následků letních záplav dokázali poučit z minulých let, kdy zemi postihla podobná katastrofa. "Díky zkušenostem se Charita vyprofilovala jako jedna z mála organizací, které dokážou poskytovat pomoc nejen v akutní fázi, ale díky síti svých sociálních služeb i dlouhodobě. Organizace je tak schopna být lidem nablízku několik týdnů i měsíců," uvedl k pomoci po povodních Zamazal.


Ochotu dárců pomoci lidem v tísni podle něj neovlivnila ani krize. "Nevidím pokles solidarity. Krize na to neměla vliv. Naopak i díky tomu, že sám zažívám krizi, dokážu soucítit s těmi, co postihla povodeň. Tím pádem jsem schopen se rozdělit o to, co mi zbývá," popsal Zamazal. 


Setkání se účastnila také vedoucí humanitární pomoci Megan King, Američanka a žena, která byla v mnoha zemích světa a zažila různé situace. Velice pochvalně se vyjádřila o nás, o Češích. Že vždycky, kdy je potřeba někde pomoci, tak Češi pomohou. Finančně i psychicky, dokáží být štědří. A myslím, že na těch sbírkách, které letos vyhlásila Charita, je to skutečně vidět,“ řekl Proglasu Jan Oulík z Charity.


Organizace se zaměřuje nejen na potřebné v Česku, ale i v cizině. Pro Filipíny, které letos poničil tajfun Haiyan, vybrala zatím přes 8,78 milionu korun. V příštím roce peníze využije ve spolupráci s filipínskými kolegy k obnově po přírodní katastrofě. Kromě humanitární pomoci podporuje česká Charita v cizině rozvojové projekty, a to třeba v zemědělství, vzdělávání, zdravotnictví či podnikání.


Na setkání byl také představen nová internetová stránka www.humanitarnipomoc.cz . „Jedná se o společný projekt asi šesti neziskovek, které se humanitární pomoci účastní. Stránky jsou zatím ve vývoji. Měly by se tu objevovat články na toto téma nejen od těchto organizací, ale i z ministerstva zahraničních věcí,“ dodal Oulík.

Charita

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?