Blogbloger.oznamuje.cz

Charita ČR nadále pomáhá v Sýrii

Publikováno 29.08.2013 v 15:28 v kategorii Charita, přečteno: 260x

I přes hrozící vojenskou intervenci Spojených států amerických v Sýrii pomáhají pracovníci Charity České republiky obětem konfliktu v zemi.

Zaměřují se zejména na materiální podporu uprchlíků – mezi potřebnými distribuují oblečení, jídlo a hygienické potřeby. Systému voucherů využívají denně tisíce lidí, kteří se před vládními jednotkami skrývají většinou v improvizovaných úkrytech.


„Samozřejmě, že jakákoliv intervence by ovlivnila operace neziskových organizací v Sýrii. Záleží to na aktuální situaci – jestli se nějaká zóna od pomoci úplně odtrhne, kolik lidí se bude moci do postižených oblastí dostat a podobně. To potom je všechno potřeba znovu vyhodnotit a vytvořit si nový plán, jak postupovat,“ uvedla programová manažerka charity pro Afriku a Blízký východ Veronika Jelínková a odkazem na možný zásah západních zemí v Sýrii. Zejména Spojené státy americké tak chtějí reagovat na údajné použití chemických zbraní proti povstalcům na damašském předměstí Ghúta – předběžné vyšetřování inspektorů OSN v oblasti potvrdilo předpoklad nasazení zakázaných látek. S definitivní jistotou o tom rozhodnou až výsledky rozborů tělesných vzorků odebrané pacientům po středečním útoku.


„Podpora obětí konfliktu v Sýrii je ze strany českých dárců překvapivě nízká. Možná je na vině charakter střetu – jedná se o občanský konflikt, není to žádná přírodní katastrofa, a možná se lidé také necítí bezprostředně ohroženi děním na Blízkém východě,“ říká manažerka humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Jitka Kozubková.


Sbírku na pomoc Sýrii lze podpořit zasláním příspěvku na účet Charity ČR, číslo účtu: 55660022/0800 u České spořitelny,variabilní symbol 182. Možné je rovněž odeslání dárcovské sms ve tvaru DMS CHARITACR na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, z níž Charita ČR obdrží 27 Kč.


Charita

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?